مرده نامه ی مالازان

در مورد مجموعه مرده نامه ی مالازان

به دنبال مجموعه‌های طولانی و پرجزئیات می‌گردید؟ مالازان آن را دارد. دنبال شخصیت‌هایی پیچیده و فراوان می‌گردید؟ مالازان آن را دارد. دنبال سیستم جادویی ناب و جهانی غنی می‌گردید؟ باز هم مالازان آن را دارد.
فقط حرف ما هم نیست. به عقیده بسیاری، مالازان به معنای واقعی کلمه یک فانتزی والا است. با تاریخی که چندین قرن را پوشش می‌دهد، شخصیت‌های فراوانی که اگر حواس‌تان نباشد تعدادشان از دست‌تان درمی‌رود، و جهان‌سازی‌ای حقیقتاً قابل مقایسه با هیچ مجموعه دیگری نیست، حال چه آن مجموعه دیگر نغمه یخ و آتش باشد، چه چرخ باشد و چه ارباب حلقه‌ها باشد.
مالازان هم‌چنین طولانی‌ترین مجموعه فانتزی نیز هست. مجموعه کلی مالازان، با احتساب مجموعه‌های دیگر به همراه ده‌گانه اصلی (مرده‌نامه‌ی مالازان)، از مرز پنج میلیون کلمه گذشته است. مالازان در حال حاضر به بیست و یک کتاب رسیده است و فعلاً هم به نظر می‌رسد به پایان نمی‌رسد.
ولی هنوز تمام نشده است. دو چیز دیگر هم هست که مالازان برای آن شناخته شده است: نثر و پیچیدگی داستان. نثر مالازان از آن نوع است که می‌تواند برای آنانی که زبان‌شان چیزی به‌جز عالی است یک کابوس به تمام معنا باشد. از سوی دیگر، اریکسون از آن نویسنده‌هایی‌ست که اعتقاد دارد نویسنده به اندازه‌ای هوش دارد که از اتفاقات داستان سر در بیاورد، به همین دلیل برخلاف بسیاری از نویسنده‌های دیگر، به توضیح دادن همه‌چیز به خواننده اعتقاد ندارد، و از این سو کاری کرده که مالازان برای خواننده‌ای معمولی بسیار پیچیده‌تر از کتاب‌های دیگر باشد. ولی اگر بتوانید با نثر و پیچیدگی زیاد مالازان کنار بیایید، احتمالاً با بهترین مجموعه‌ای آشنا شده‌اید که در عمرتان خواهید خواند.

دانلود مجموعه مرده نامه ی مالازان