Jack London

جک لندن

جک لندن یکی از مشهور ترین نویسندگان تاریخ ایالات متحده محسوب می شود. او گرایشت سیاسی مشخصی داشت و تا اواخر حیات خود به عنوان یک نویسنده سوسیالیست آمریکایی شناخته می شد. آثار او مانند آوای وحش و گرگ دریا با استقبال خوانندگان روبه رو شد و هنوز هم با گذشت دهه ها محبوب است. او از نخستین نویسندگان آمریکا بود که از راه نوشتن به ثروت زیادی دست یافت.
به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، جک لندن عادت داشت از محیط اطراف خود در نوشته هایش کمک بگیرد. برای مثال بسیاری از صحنه‌هایی که تصویر کرده را با چشم خود دیده و قهرمانان بیشتر داستانهایش افرادی هستند که با او معاشرت داشته‌اند. در نوشته‌های جک لندن تأثیر افکار «چارلز داروین»، «هربرت اسپنسر»، «کارل مارکس» و «فریدریش نیچه» دیده می‌شود. اما جک لندن دقیقا که بود؟
مادر جک لندن بسیار مذهبی و به دنبال معنویات بود. فلورا ولمن از خانه‌ای ثروتمند در ماسیلون، اوهایو آمده بود. او اعتقاد داشت که می‌تواند با مردگان ارتباط برقرار کند، اعتقادی به نام معنویت گرایی که در دهه ۱۸۴۰ به اوج محبوبیت رسید. او همچنین معتقد بود می‌تواند آینده را پیش بینی کند.
در حالی که مادر لندن وی را باردار بود، سعی کرد خودکشی کند. وقتی ویلیام چنی (پدر جک) متوجه شد که فلور باردار است، او را کتک زد و خواستار سقط جنین شد. پس از این درگیری، فلور در طی دو روز دو بار اقدام به خودکشی کرد. بار اول، او دارو خورد و هنگامی که این تلاش ناکام ماند، سعی کرد که به سمت سر خود شلیک کند.

جک لندن: زندگی و آثار او

دانلود آثار جک لندن به زبان فارسی و انگلیسی